Společnost Passerinvest Group získala cenu Opera Pragensia 2023 za proměnu pražské čtvrti Brumlovka

Společnost Passerinvest Group získala cenu Opera Pragensia 2023 za proměnu pražské čtvrti Brumlovka

Cenu Opera Pragensia 2023 získala společnost Passerinvest Group, a.s., za významný přínos k transformaci brownfieldu v prosperující městskou čtvrť Brumlovka, spojující architekturu a vysoký standart obytné, komerční a společenské sféry života. Letošní rok byl zaměřen na architektonické projekty, které se realizovaly na území hlavního města Prahy za posledních 30 let. Cenu předal Ing. Ondřej Kubín, starosta MČ Praha 4, na slavnostním udělení Cen Opera Pragensia v Paláci Žofín, Radimu Passerovi, zakladateli a CEO společnosti Passerinvest Group.

„Velmi mě těší, jak lidé vnímají důležitost rozvoje v oblasti výstavby. Pohlížet na projekty v širším kontextu a s dlouhodobou vizí se věnovat rozvoji celé lokality, to je něco, co se pro nás za těch téměř 30 let působení na Brumlovce stalo naprostou přirozeností. Brumlovka neodmyslitelně patří k celému mému podnikatelskému životu a pražské Roztyly k tomu mají nakročeno. A za to jsem nesmírně vděčný Pánu Bohu, že mě provádí životem a vede mé kroky. Věřím, že jsou naše projekty přínosem nejen pro Prahu, ale i pro celou společnost.,“ sdělil své dojmy z ocenění Radim Passer, zakladatel a CEO Passerinvest Group.

Cílem cen Opera Pragensia je zasvětit širokou veřejnost do postupného procesu vývoje pražské architektury. Každým rokem jsou představeny zajímavé osobnosti spolu s jejich projekty, které ať již v rámci větších či menších městských částí napomáhají ke zkvalitnění každodenního života Pražanů, ale i širokému spektru zahraničních návštěvníků z mnoha koutů světa. Ceny Opera Pragensia jsou vyhlašovány a organizovány mezinárodním festivalem architektury a urbanismu Architecture Week Praha, hlavním městem Prahou a jednotlivými městskými částmi.

Model Brumlovky je mimořádně umístěn na výstavě České a slovenské architektury v Jízdárně Pražského hradu, kterou může veřejnost zdarma navštívit až do 30. 11. 2023.

Brumlovka: Ze zanedbaného brownfieldu v moderní pražskou čtvrť

Před více jak čtvrt stoletím začala společnost Passerinvest Group na místě tehdy zanedbaného brownfieldu v pražské Michli s výstavbou prvních administrativních budov, které v následujících letech postupně doplnily rezidence a veřejné plochy. Díky promyšlenému urbanistickému záměru tak vznikla moderní svébytná čtvrť, jakou známe dnes.

Na zhruba 25 hektarech se dnes nachází 12 administrativních budov, kde sídlí 80 firem. Brumlovka tak poskytuje téměř 15 tisíc pracovních míst lidem ze 75 různých zemí světa.

Velkým trendem jsou na Brumlovce krom klasických administrativních ploch i  servisované kanceláře pod názvem FLEKSI. Ty jsou vhodné jak pro coworking, tak i pro pořádání různých akcí. Kromě administrativních budov se zde nachází také tři rezidenční objekty a 70 obchodů a služeb. Nechybí zde ani mateřská, základní a střední škola a místa pro volnočasové aktivity v podobě wellness a fitness Balance Clubu Brumlovka, atletického stadionu či veřejných parků. V celé lokalitě se dbá na rozvoj modrozelené infrastruktury a podporu místní biodiverzity.
zobrazit všechny aktuality