Kam s dětmi v BB Centru

Kam s dětmi v BB Centru

Tipy na volný čas

Baarův park, s vodní fontánou a veřejnou knihovničkou, KnihoBudkou. Můžete si sem přijít zahrát pétanque, děti poslat na rotující houpačku či si vyzkoušet netradiční podzemní tichou poštu a udělat si piknik na dece (k zapůjčení v recepci budovy Filadelfie) třeba s knížkou z KnihoBudky.

Jen tři minuty chůze je přes ulici Vyskočilova, park Brumlovka. V něm si děti užijí zábavu na velkém hřišti se dvěma pyramidovými věžemi s různými typy skluzavek. Rovnováhu a postřeh vyzkouší na balančních blocích, skákacích discích nebo u kuličkového stolu. Taky je zde hned několik druhů houpaček, dřevěný domeček, tabule pro kreslení nebo kolotoč pro menší děti. To vše pod dohledem rodičů či prarodičů, kteří mohou pohodlně sedět na lavičkách okolo.

Jestli máte už větší rošťáky, můžete je vypustit na atletický stadion, který se tu otevřel loni v létě mezi ulicemi Baarova a Pod Farou. Stadion je vybaven dvěma běžeckými dráhami (ovál) o 150 m, třemi 100m dráhami, sprinterskými rovinkami a startovními bloky. Je zde pevné doskočiště pro skok daleký i s ochrannými prvky, mobilní doskočiště pro skok vysoký vč. stojanů a latěk. Pro florbalisty jsou zde umístěny mobilní brány a pro badmintonisty mobilní sloupky i se sítí. Ti, kteří rádi posilují tělo vlastní vahou, určitě uvítají workoutové hřiště. Atletický stadion je volně přístupný veřejnosti, a to pomocí vstupní karty, kterou je možné si zajistit zde.

Po celodenním hraní vždy zaručeně a pořádně vyhládne. Malý hlad zaženete v některém ze salátových či těstovinových barů nebo jedné z kantýn určených pro širokou veřejnost. Pokud budete mít velký hlad, jistě vás potěší široký výběr restaurací, od exotických – thajská, indická, asijská, čínská – až po ty tradiční – italská či vegetariánská. Mlsnou zaženete v jedné z pěti kaváren dortíkem s lahodnou kávou či čajem.

Přejeme příjemné jarní dny
zobrazit všechny aktuality