Výstava „Living colour“ Julien Van Middendorp - v budově Alpha

Výstava „Living colour“ Julien Van Middendorp - v budově Alpha

Za uměním k nám. Od 23. 9. do 3. 11. 2019 je v BB Centru k vidění výstava „Living Colour“ od nizozemského výtvarníka Juliena van Middendorpa. Ten při své tvorbě využívá abstrakce a vychází z uměleckého hnutí „De Stijl“ a „Cobra“.

 Na výstavě pod názvem "Living colour" malíř představí celkem šest obrazů, 3 páry navzájem propojené živoucími barvami. Julien van Middendorp pracuje ve svých dílech se základními barvami v pečlivě promyšlených plánech. Jeho malby odkazují na nizozemské umělecké hnutí „De Stijl“, které v roce 1917 založili význační malíři jako Piet Mondriaan, Vilmos Huszár nebo Theo van Doesburg. Julienův styl je rovněž ovlivněn tvorbou světově proslulým uměleckým směrem „Cobra” (1948–1951), do něhož se řadí například Karel Appel, Pierre Alechinsky nebo Asger Jorn.

Inspirace Prahou a jeho ulicemi - Julien van Middendorp vystavuje v Praze

Julien se zaměřuje na abstrakci. Inspiraci pro svá díla nachází na ulicích, což jeho stylu dodává organickou dynamiku. Charakteristická je jeho práce s barvami v pečlivě promyšlených krocích. Jeho olejomalby zaujmou kompozicí a zářivou barevností. Již v dětství experimentoval s poměrně velkoformátovými kresbami a akvarely. Později navštěvoval výtvarné semináře na umělecké akademii v Utrechtu. Nizozemský výtvarník poslední čtyři roky žije v Praze. Zdejší kulturní prostředí je pro něj svěžím zdrojem inspirace, a právě proto má jeho nová výstava světovou premiéru v Praze.

Více informací na www.galleryvanmiddendorp.com

Výstava je volně přístupná (každý den) od 10:00 - 18:00, včetně víkendů.

VERNISÁŽ VÝSTAVY JULIENA VAN MIDDENDORPA „LIVING COLOUR“ 23. 9. 2019 OD 18 :00

Místo: vstupní lobby budovy Alpha - Vyskočilova 1461/2a

Přejeme příjemný zážitek, 

Marketingový tým 

Passerinvest Group 


zobrazit všechny akce